Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ósmy Osiedlowy Festyn Parafialny na osiedlu w Złotnikach

dodano 2012-09-11 13:12 w kategorii: Ludzie

Dzisiaj  na osiedlu w Złotnikach, na placu przykościelnym Parafii p.w Najświętszej Maryi Panny Różańcowej przy ul. Wielkopolskiej 3-5, odbył się już Ósmy Osiedlowy Festyn Parafialny pn.„Bawiąc się budujemy naszą wspólnotę”.  Podczas festynu przed wejściem do kościoła  miała swój oficjalny punkt Rada osiedla Leśnica co przedstawiają  przesłane zdjęcia.

Patrząc na zdjęcia nasuwa się jedno pytanie czy jest to możliwe do pogodzenia z polską konstytucją ?  Kto reprezentuje wszystkich mieszkańców osiedla Leśnica? Kościół czy Rada Osiedla Leśnica? Czy finansowanie festynów z podatków obywateli  przy parafiach katolickich jest zgodne z polską konstytucją i nie zachodzi w sprzeczność z prawami  mieszkańców innych wyznań ?

Małgorzata PölgerKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.