Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Delegalizacja NOP-u

dodano 2012-09-18 11:38 w kategorii: Ludzie

Spokojna manifestacja, która nie nawoływała do agresji. Taka jest ocena policji po wczorajszym wiecu NOP-u. Mam wrażenie, że byliśmy na dwóch różnych „spektaklach”, na moich oczach grupa „Nopowców – kiboli” w koszulkach i szalikach Śląska Wrocław wyzywała przechodniów od „pedofili” chwilę później usłyszeliśmy kilka hitów muzycznych min. „Na drzewach zamiast liści..., Precz z komuną..., Raz sierpem raz młotem...” Na koniec patryjotycznej manifestacji próbowano pobić dwoje młodych ludzi, którzy trzymali w rękach kartonowe tabliczki z treścią „Lepsza czerwień niż nienawiść oraz Historia nie może być pretekstem do propagowania nienawiści”, Jeżeli według policji nie ma to nic wspólnego z nawoływaniem do agresji to, z czym mieliśmy do czynienia...?

Jak przy każdej manifestacji NOP-u i tym razem mieliśmy do czynienia z wielowątkowością, a mianowicie „kibole Śląska Wrocław” w wieku 15 – 20 lat. Normalny obywatel zapytałby, co oni tam robią?, kogo reprezentują? Piłkarską reprezentacje Wrocławia! A co ma jedno do drugiego? A mianowicie ma i okazuje się, że dość sporo. Ciągle ta sama grupa „kiboli”, która o sprawach światopoglądowych nie ma żadnego pojęcia pokazuje się zawsze tam gdzie może dojść do bijatyki, podszywając się pod każdą nadającą się do tego „imprezę” raz jest to mecz Śląska Wrocław innym razem jest to manifestacja NOP-u. Ciśnie się na usta stwierdzenie swój poznał swego.

Lecz podobno nie ma złego, co by na dobre nie wyszło! A mianowicie wczorajszy list Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza do Gazety Wyborczej w, którym pisze: „Jestem radykalnym przeciwnikiem postaw o charakterze ksenofobicznym, nacjonalistycznym i rasistowskim... Dlatego proszę Gazetą Wyborczą, aby zbudowała ogólnopolską akcję w celu delegalizacji NOP i innych podobnych organizacji”

Panie Prezydencie, Gazeto Wyborcza! Sojusz Lewicy Demokratycznej z przyjemnością wesprze Państwa w tych działaniach.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.